UCENICII DOMNULUI

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
UCENICII DOMNULUI

FORUM CRESTIN - Sustine hubul crestin UceniciiDomnului.rohub.ro:411


    Cum ai primit Duhul Sfant ?

    maryus
    maryus


    Numarul mesajelor : 78
    Data de inscriere : 07/06/2009
    Varsta : 32
    Localizare : Linz ...Austria

    Cum ai primit Duhul Sfant ? Empty Cum ai primit Duhul Sfant ?

    Mesaj  maryus Joi Iun 25, 2009 10:08 am

    Fiecare am primit Duhul Sfant in diferite feluri.Cum ? ce crezi cu privire la acei care spun anumite cuvinte la staruinta dupa Duhul Sfant ?
    maryus
    maryus


    Numarul mesajelor : 78
    Data de inscriere : 07/06/2009
    Varsta : 32
    Localizare : Linz ...Austria

    Cum ai primit Duhul Sfant ? Empty Re: Cum ai primit Duhul Sfant ?

    Mesaj  maryus Joi Iun 25, 2009 10:23 am

    Eu am primit Duhul Sfant foarte minunat. Eu fusesem in Romania singur un timp si....multe am mai facut rabbit .Si cand am venit aici se facea staruinta dar eu nu am vrut sa merg cu nici un chip. Prima seara de staruinta a inceput lunea dupa biserica,si eu fiind cu masina cu fratele mea a trebuit sa raman dupa el (ca el a ramas) si cand am vazut ce-i acolooo...a doua seara am intrat in staruinta. Fara marturisire (ca nu aveam curaj). M-am rugat Domnului si i-am zis ca daca inca ii mai pasa de mine sa ma ierte fara sa fie nevoie sa ma marturisesc la frati...asa de bun ii Domnu´ !!!! ca in seara aia dupa vreo jumatate de ora de rugaciune (care o fost asa de grea...) am simtit ca ma ridic in sus,nu mai am auzit pe nimeni si Domnul m-a botezat cu Duhul Sfant si am stat apoi 2 ore si ceva numai in rugaciune in limbi ! Ce mult ii multumesc la Tati meu...! ´´Dar cui i se iarta putin, iubeste putin´´ la mine e invers! Wink

      Data/ora curentă este: Lun Mai 13, 2024 9:52 am