UCENICII DOMNULUI

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
UCENICII DOMNULUI

FORUM CRESTIN - Sustine hubul crestin UceniciiDomnului.rohub.ro:411


2 participanți

    Stii ceva despre organizari de misiuni?

    maryus
    maryus


    Numarul mesajelor : 78
    Data de inscriere : 07/06/2009
    Varsta : 32
    Localizare : Linz ...Austria

    Stii ceva despre organizari de misiuni? Empty Stii ceva despre organizari de misiuni?

    Mesaj  maryus Sam Iun 13, 2009 8:18 pm

    Grupuri de misiune,organizari de grupuri de misiune
    maryus
    maryus


    Numarul mesajelor : 78
    Data de inscriere : 07/06/2009
    Varsta : 32
    Localizare : Linz ...Austria

    Stii ceva despre organizari de misiuni? Empty Re: Stii ceva despre organizari de misiuni?

    Mesaj  maryus Sam Iun 13, 2009 8:29 pm

    incep eu Very Happy

    Din data de 28 iunie pana in 5 iulie,un grup de misiune din Austria (Linz,Viena,Ansfelden...etc)compus din 40 si ceva de persoane merge in judetul Gorj intr-o lucrare de misiune si ajutorare a oamenilor din zona,unde se stie ca este o situatie mai dificila.RUGATI-VA PENTRU ACEASTA LUCRARE. Va fii cu siguranta o lucrare destul de dificila avand in vedere faptul ca vom merge in locuri in care nu exista NICI UN ´´CRESTIN´´ . Vor fii organizate activitati de vestire a evangheliei prin sate,evanghelizari,curatenie in sat,activitati sportive pentru tineri...etc.Dumnezeu sa ne ajute
    Admin
    Admin
    Admin


    Numarul mesajelor : 49
    Data de inscriere : 07/06/2009
    Localizare : Romania

    Stii ceva despre organizari de misiuni? Empty Re: Stii ceva despre organizari de misiuni?

    Mesaj  Admin Sam Iun 13, 2009 8:31 pm

    maryus a scris:incep eu Very Happy

    Din data de 28 iunie pana in 5 iulie,un grup de misiune din Austria (Linz,Viena,Ansfelden...etc)compus din 40 si ceva de persoane merge in judetul Gorj intr-o lucrare de misiune si ajutorare a oamenilor din zona,unde se stie ca este o situatie mai dificila.RUGATI-VA PENTRU ACEASTA LUCRARE. Va fii cu siguranta o lucrare destul de dificila avand in vedere faptul ca vom merge in locuri in care nu exista NICI UN ´´CRESTIN´´ . Vor fii organizate activitati de vestire a evangheliei prin sate,evanghelizari,curatenie in sat,activitati sportive pentru tineri...etc.Dumnezeu sa ne ajute
    AMIN! ... tin insa sa te anunt ca sunt crestini ortodocsi acolo.... insa e bine ca mergeti Smile Domnul sa fie cu voi !
    maryus
    maryus


    Numarul mesajelor : 78
    Data de inscriere : 07/06/2009
    Varsta : 32
    Localizare : Linz ...Austria

    Stii ceva despre organizari de misiuni? Empty Re: Stii ceva despre organizari de misiuni?

    Mesaj  maryus Sam Iun 13, 2009 8:33 pm

    pai nah...nu am vrut sa mai scriu...penti,bapti sau celelalte culte...si am scris ´´crestini´´ (in ghilimele)
    Admin
    Admin
    Admin


    Numarul mesajelor : 49
    Data de inscriere : 07/06/2009
    Localizare : Romania

    Stii ceva despre organizari de misiuni? Empty Re: Stii ceva despre organizari de misiuni?

    Mesaj  Admin Sam Iun 13, 2009 8:35 pm

    maryus a scris:pai nah...nu am vrut sa mai scriu...penti,bapti sau celelalte culte...si am scris ´´crestini´´ (in ghilimele)
    Aha ... nui nimik... si eu trebuia sa mai fac o completare...sunt crestini, insa cu numele, din pacate!...Fie ca Domnul sa-i cerceteze ! AMIN!
    maryus
    maryus


    Numarul mesajelor : 78
    Data de inscriere : 07/06/2009
    Varsta : 32
    Localizare : Linz ...Austria

    Stii ceva despre organizari de misiuni? Empty Re: Stii ceva despre organizari de misiuni?

    Mesaj  maryus Sam Iun 13, 2009 8:39 pm

    AMIN...credema ca asa emotii am,ca eu am crezut ca ...nah...cica merg si eu in ´´misiune´´ si cand mi-o zis organizatorul cu ce s-au confruntat in ultimii ani...era sa ma retrag Smile si dupaia...am prins o asa o ravna,sa-i zic asa,si cu ajutorul Domnului sunt implicat cam in toate lucrarile(inclusiv mersul la inchisoarea de maxima siguranta)...acum nu mai am rabdare
    Admin
    Admin
    Admin


    Numarul mesajelor : 49
    Data de inscriere : 07/06/2009
    Localizare : Romania

    Stii ceva despre organizari de misiuni? Empty Re: Stii ceva despre organizari de misiuni?

    Mesaj  Admin Sam Iun 13, 2009 8:41 pm

    maryus a scris:AMIN...credema ca asa emotii am,ca eu am crezut ca ...nah...cica merg si eu in ´´misiune´´ si cand mi-o zis organizatorul cu ce s-au confruntat in ultimii ani...era sa ma retrag Smile si dupaia...am prins o asa o ravna,sa-i zic asa,si cu ajutorul Domnului sunt implicat cam in toate lucrarile(inclusiv mersul la inchisoarea de maxima siguranta)...acum nu mai am rabdare
    Foarte bine Smile...imi dai si mie ravna sa fac mai multe, sa incerc sa ma implic mai mult Razz
    maryus
    maryus


    Numarul mesajelor : 78
    Data de inscriere : 07/06/2009
    Varsta : 32
    Localizare : Linz ...Austria

    Stii ceva despre organizari de misiuni? Empty Re: Stii ceva despre organizari de misiuni?

    Mesaj  maryus Joi Iun 25, 2009 10:32 am

    maine plec !!! cheers Doamne fii cu noi! :[-O<:
    Admin
    Admin
    Admin


    Numarul mesajelor : 49
    Data de inscriere : 07/06/2009
    Localizare : Romania

    Stii ceva despre organizari de misiuni? Empty Re: Stii ceva despre organizari de misiuni?

    Mesaj  Admin Sam Iul 25, 2009 11:12 am

    Marius asteptam sa ne relatezi despre experienta ta in Romania Smile
    maryus
    maryus


    Numarul mesajelor : 78
    Data de inscriere : 07/06/2009
    Varsta : 32
    Localizare : Linz ...Austria

    Stii ceva despre organizari de misiuni? Empty Re: Stii ceva despre organizari de misiuni?

    Mesaj  maryus Sam Iul 25, 2009 1:47 pm

    da chiar ca...
    Nu stiu cu ce sa incep desi am facut asta in ultimele zile de o gramada de ori Smile

    A fost o lucrare binecuvantata la care nu m-am asteptat deloc, nu stiam ca merg acolo sa intalnesc oameni care NU STIU de Dumnezeu si Isus decat asa...ceva povesti,amintiri din copilarie de la bunici si strabunici...cum ar fii ca Isus a fost trimis in lume pentru a vesti pe Dumnezeu si ca Isus l-a facut de ras pe Dumnezeu si dinaia Dumnezeu l-o omorat cyclops Shocked . si chestii de genul asta...momente si situatii in care nu mai stii ce sa zici...Sa stii sigur si sa vezi clar ca Satana e pe urmele tale,sa schimbi 3 autocare in 4 zile (nu orice autocare...care fac curse internationale ). Nu a fost deloc o vacanta.Am dormit in saci de dormit,nu aveam apa calda (faceam baie cu apa de ...inghetai).Dar cand ma gandesc ce a fost acolo ma gandesc ce mici sunt sacrificiile pe care le-am facut pentru cat a lucrat Domnul.
    Mergeam zilnic in cate un sat si mergeam din casa in casa si le vorbeam oamenilor despre Dumnezeu ,unii ne respingeau din prima,cu altii stateam si cate o ora de vorba si la urma cand vedeai ca omul a ramas marcat si ca iti spune cu lacrimi in ochi ca vrea si el sa-l slujeasca pe Dumnezeu nu puteai sa nu multumesti din toata inima lui Dumnezeu! cheers In satele unde ziua mergem,seara organizam program cu muzica si mesaj,marturisiri...oamenii veneau si ascultau indiferent unde se desfasura programul (camin,curte,pe camp,sopru de lemne din cauza ploii)Intr-o localitate afara ploua si oamenii inca veneau la program si ATENTIE nu erau acolo decat cativa pocaiti -sa zic asa- si dupa ce au auzit cuvantul,cantarile,poeziile,cand s-a spus ca cine vrea sa se intoarca la Dumnezeu sa ridice mana sus,80 de suflete sa se ridice in picioare cu dorinta ca sa ne rugam pt ei!!!!(imi vine si acuma sa plang cand ma gandesc)

    Prima persoana careia i-am vorbit personal a fost un bodyguard din Petrosani (ca acolo s-a stricat autocarul si am stat seara cateva ore pe trotuar timp in care am cantat si ne-am rugat acolo fara ca nimeni sa fie deranjat...din contra ,oamenii au iesit la geamuri la apartamente si ascultau) si omu´ asta o trecut pe acolo si am simtit indemnul Duhului Sfant sa merg sa vorbesc cu el...Dupa vreo ora si ceva de discutii --in care mi-o zis ca nu are deloc nevoie de Dumnezeu ca se descurca bine asa cum s-o descurcat de la 10 ani fara parinti ,rude sau altceva-- cu lacrimi in ochi a zis ca vrea si el sa fie ca noi,vrea si el sa-l cunoasca pe Dumnezeu :[-O<: ne-am rugat pentru el,a cantat cu noi acolo pe trotuar si s-a hotarat ca o sa mearga la biserica (i-am dat numarul de telefon liderului de tineri din Petrosani) Deci a fost minunatt!!!intaiul rod!Slava Domnului! apoi au mai urmat atatiaaa...nu pot sa scriu atatea cate s-au intamplat (si-asa am scris mult) dar daca va intereseaza puteti sa ma contactati si putem sa vorbim,mergem si la toamna cu ajutorul Tatalui :[-O<: si ne-am bucura daca ar exista si alte persoane care sa vina si sa vorbeasca oamenilor de dragostea lui Dumnezeu! e minunat.Daca as povestii intamplarile din ficare ziii...as avea ce scrie Smile fiti binecuvantati
    maryus
    maryus


    Numarul mesajelor : 78
    Data de inscriere : 07/06/2009
    Varsta : 32
    Localizare : Linz ...Austria

    Stii ceva despre organizari de misiuni? Empty Re: Stii ceva despre organizari de misiuni?

    Mesaj  maryus Sam Iul 25, 2009 1:53 pm

    Si inca ceva...poate ca acasa mai aveti BIBLII pe care poate nu le folositi sau stiti vreo sursa de Biblii....poate am putea sa le adunam cumva undeva...sunt oameni acolo care nu stiu ce e Biblia si ca ´´poate au auzit de ea´´ si de data asta nu am avut atatea Biblii cate au fost necesare...nu ne-am gandit ca sunt chiar atatia care doresc si nu pot!!!!Dati-va seama cu ce durere in suflet le-am zis celor care ne-au cerut ...ca ´´Nu mai avem´´ desi am avut un numar maaaare de biblii... :[-O<:
    Admin
    Admin
    Admin


    Numarul mesajelor : 49
    Data de inscriere : 07/06/2009
    Localizare : Romania

    Stii ceva despre organizari de misiuni? Empty Re: Stii ceva despre organizari de misiuni?

    Mesaj  Admin Joi Iul 30, 2009 4:36 pm

    Smile Slavit sa fie Domnul si voi sa fiti binecuvantati ! ...am ramas impresionat, si am ramas uimit la chestia ca "Isus a fost omorat de Dumnezeu", desi banuiesc ca acei oameni sunt ortodocsi. Iata ca ei nu stiu ca acel Isus care a murit pe cruce este singura cale care duce la Dumnezeu. Frumoasa relatare si frumos a lucrat Domnul .

    Continut sponsorizat


    Stii ceva despre organizari de misiuni? Empty Re: Stii ceva despre organizari de misiuni?

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Lun Mai 13, 2024 7:06 am