UCENICII DOMNULUI

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
UCENICII DOMNULUI

FORUM CRESTIN - Sustine hubul crestin UceniciiDomnului.rohub.ro:411


3 participanți

    Este importanta rugaciunea in viata crestinului ?!

    Sondaj

    Este importanta rugaciunea in viata dv. ?

    [ 4 ]
    Este importanta rugaciunea in viata crestinului ?! Bar_left100%Este importanta rugaciunea in viata crestinului ?! Bar_right [100%] 
    [ 0 ]
    Este importanta rugaciunea in viata crestinului ?! Bar_left0%Este importanta rugaciunea in viata crestinului ?! Bar_right [0%] 
    [ 0 ]
    Este importanta rugaciunea in viata crestinului ?! Bar_left0%Este importanta rugaciunea in viata crestinului ?! Bar_right [0%] 

    Total voturi: 4
    Admin
    Admin
    Admin


    Numarul mesajelor : 49
    Data de inscriere : 07/06/2009
    Localizare : Romania

    Este importanta rugaciunea in viata crestinului ?! Empty Este importanta rugaciunea in viata crestinului ?!

    Mesaj  Admin Dum Iun 07, 2009 10:11 pm

    Rugaciunea sta la baza dezvoltarii noastre spirituale. Comnicand zi de zi cu Dumnezeu reusim sa realizam si sa dezvoltam relatia nostra cu El.
    Tu ce parere ai despre rugaciune ? si cand ? cum? si de cate ori de rogi ? ... dai importanta rugaciunii in viata ta Exclamation Question


    Ultima editare efectuata de catre Admin in Lun Iun 15, 2009 3:11 pm, editata de 1 ori
    maryus
    maryus


    Numarul mesajelor : 78
    Data de inscriere : 07/06/2009
    Varsta : 32
    Localizare : Linz ...Austria

    Este importanta rugaciunea in viata crestinului ?! Empty Re: Este importanta rugaciunea in viata crestinului ?!

    Mesaj  maryus Lun Iun 08, 2009 12:44 pm

    Parerea mea este ca un crestin nu poate sa fie un ADEVARAT CRESTIN fara rugaciune...chiar multa rugaciune.Eu zic ca nu conteaza neaparat pozitia in care te rogi sau locul,ci sa o faci din toata inima si catre Dumnezeu.Ajuta foarte mult rugaciunea...Domnul sa ne ajute
    Admin
    Admin
    Admin


    Numarul mesajelor : 49
    Data de inscriere : 07/06/2009
    Localizare : Romania

    Este importanta rugaciunea in viata crestinului ?! Empty Re: Este importanta rugaciunea in viata crestinului ?!

    Mesaj  Admin Lun Iun 08, 2009 1:16 pm

    maryus a scris:Parerea mea este ca un crestin nu poate sa fie un ADEVARAT CRESTIN fara rugaciune...chiar multa rugaciune.Eu zic ca nu conteaza neaparat pozitia in care te rogi sau locul,ci sa o faci din toata inima si catre Dumnezeu.Ajuta foarte mult rugaciunea...Domnul sa ne ajute
    Da asa este , ma bucur ca ai o astfel de gandire Smile...Domnul sa te binecuvanteze !
    osy91
    osy91


    Numarul mesajelor : 20
    Data de inscriere : 08/06/2009
    Varsta : 33
    Localizare : Campina

    Este importanta rugaciunea in viata crestinului ?! Empty Rugaciunea.

    Mesaj  osy91 Mar Iun 09, 2009 9:57 pm

    Fara rugaciune... n-am putea trai (sufleteste). Sper sa se discute mai mult despre aceasta tema. Sunt in constructie cu un site pe aceasta linie, Rugaciunea.
    maryus
    maryus


    Numarul mesajelor : 78
    Data de inscriere : 07/06/2009
    Varsta : 32
    Localizare : Linz ...Austria

    Este importanta rugaciunea in viata crestinului ?! Empty Re: Este importanta rugaciunea in viata crestinului ?!

    Mesaj  maryus Mar Iun 16, 2009 12:51 am

    de ce este asa de diferita rugaciunea la multi oameni ? (crestini) .Unii se roaga asa de incet (si nu neaparat ca au durerea si ardoarea Anei) altii asa de tare...cum crezi ca-i mai bine Shocked

    Continut sponsorizat


    Este importanta rugaciunea in viata crestinului ?! Empty Re: Este importanta rugaciunea in viata crestinului ?!

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Lun Mai 13, 2024 4:57 pm