UCENICII DOMNULUI

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
UCENICII DOMNULUI

FORUM CRESTIN - Sustine hubul crestin UceniciiDomnului.rohub.ro:411


2 participanți

    Problema sexualitati la tineri !

    Sondaj

    Sunteti inrobit de vreun pacat sexual ?

    [ 0 ]
    Problema sexualitati la tineri ! Bar_left0%Problema sexualitati la tineri ! Bar_right [0%] 
    [ 2 ]
    Problema sexualitati la tineri ! Bar_left100%Problema sexualitati la tineri ! Bar_right [100%] 
    [ 0 ]
    Problema sexualitati la tineri ! Bar_left0%Problema sexualitati la tineri ! Bar_right [0%] 

    Total voturi: 2
    Admin
    Admin
    Admin


    Numarul mesajelor : 49
    Data de inscriere : 07/06/2009
    Localizare : Romania

    Problema sexualitati la tineri ! Empty Problema sexualitati la tineri !

    Mesaj  Admin Dum Iun 07, 2009 6:34 pm

    Traim in zile cand sexul se poarta, iar puritatea sexuala este considerata ca fiind ceva invechit, o conceptie inapoiata. As dori sa cunosc opinia voastra cu privire la acest subiect, iar cei care au nevoie de sfaturi sa o faca fara retineri. angel
    maryus
    maryus


    Numarul mesajelor : 78
    Data de inscriere : 07/06/2009
    Varsta : 32
    Localizare : Linz ...Austria

    Problema sexualitati la tineri ! Empty Re: Problema sexualitati la tineri !

    Mesaj  maryus Lun Iun 08, 2009 2:59 pm

    Atata timp cat lumea ´zace in cel rau´´ e clar! Din pacate se intampla si alte lucruri ,mai grave.Oameni care sunt activi in biserici,chiar slujesc in diferite moduri sa ajunga char la idei de genul ´´Lasa ca Dumnezeu e bun si iarta...putin de tot merge´´ .Pai sa fim seriosi dar nu cred ca Biblia ne invata asa.Desi inclin sa cred ca aceasta nu este o ´´problema´´ serioasa doar a tinerilor,totusi as zice ca ei sunt cei mai mult expusi (ma refer la cei crestini) ca de cei care nu l-au cunoscut pe Dumnezeu...se mai ´´discuta´´.Dumnezeu sa ne aiba in paza Lui
    maryus
    maryus


    Numarul mesajelor : 78
    Data de inscriere : 07/06/2009
    Varsta : 32
    Localizare : Linz ...Austria

    Problema sexualitati la tineri ! Empty Re: Problema sexualitati la tineri !

    Mesaj  maryus Mar Iun 16, 2009 12:09 am

    si totusi ... ar fii aici o problema...atata timp cat multi stiu treaba asta totusi o fac cu lejeritate,.Intrebarea e acum cine e de vina? Oare numai tinerii?
    Eu zic ca o parte de vina ar avea
    -si parintii (pt lejeritatea pe care le-o dau la copii)
    -pastorii uneori(pt libertatea de multe ori exagerata in biserica)
    -si daca stam bine sa ne gandim ar mai fii (acuma mi-e somn si nu mai gandesc asa de bine Smile) )
    DAR...de mentionat: PRINCIPALII VINOVATI SUNT TINERII !credca sunteti de acord cu mine...alte pareri ?
    Admin
    Admin
    Admin


    Numarul mesajelor : 49
    Data de inscriere : 07/06/2009
    Localizare : Romania

    Problema sexualitati la tineri ! Empty Re: Problema sexualitati la tineri !

    Mesaj  Admin Mar Iun 16, 2009 8:29 am

    maryus a scris:si totusi ... ar fii aici o problema...atata timp cat multi stiu treaba asta totusi o fac cu lejeritate,.Intrebarea e acum cine e de vina? Oare numai tinerii?
    Eu zic ca o parte de vina ar avea
    -si parintii (pt lejeritatea pe care le-o dau la copii)
    -pastorii uneori(pt libertatea de multe ori exagerata in biserica)
    -si daca stam bine sa ne gandim ar mai fii (acuma mi-e somn si nu mai gandesc asa de bine Smile) )
    DAR...de mentionat: PRINCIPALII VINOVATI SUNT TINERII !credca sunteti de acord cu mine...alte pareri ?
    Da eu sunt de acord cu tine , Maryus. Totul sta in puterea de a lua o decizie si a spune NU pacatului(indiferent de originea acestuia).
    maryus
    maryus


    Numarul mesajelor : 78
    Data de inscriere : 07/06/2009
    Varsta : 32
    Localizare : Linz ...Austria

    Problema sexualitati la tineri ! Empty Re: Problema sexualitati la tineri !

    Mesaj  maryus Joi Iun 25, 2009 10:28 am

    Admin a scris: Totul sta in puterea de a lua o decizie si a spune NU pacatului.

    asta-i cel mai greu...ca sa poti sa faci asta e nevoie si de multe alte lucruri...rugaciune,calauzirea Duhului Sfant,citirea Bibliei si cate altele
    Admin
    Admin
    Admin


    Numarul mesajelor : 49
    Data de inscriere : 07/06/2009
    Localizare : Romania

    Problema sexualitati la tineri ! Empty Re: Problema sexualitati la tineri !

    Mesaj  Admin Vin Iun 26, 2009 9:49 pm

    As dorie sa aduc in discutie o problema cu care s-au confruntat multi si se confrunta si anume masturbarea . Ce stiti despre masturbare ?

      Data/ora curentă este: Lun Mai 13, 2024 8:35 am